Pamokų laikas:

  1. 08:00 - 08:45
  2. 08:55 - 09:40
  3. 09:50 - 10:35
  4. 10:55 - 11:40
  5. 12:00 - 12:45
  6. 12:55 - 13:40
  7. 13:50 - 14:40
Viso apsilankyta kartų:98690

1
Šiuo metu svetainėje lankosi:

2020 Balandis 01, Trečiadienis 14:25

du proc

VOKIEČIŲ KALBOS DIENŲ SKLAIDA MOKYKLOJE

vok

Po sėkmingo Vokiečių kalbos dienų „Ö kaip vokiškai?“ starto praeitais metais spalio 20 d. šiemet vėl visi, neabejingi vokiečių kalbai, buvo pakviesti prisijungti prie „Ö kaip vokiškai?“ iniciatyvos. Šia iniciatyva siekiama pabrėžti vokiečių kalbos vaidmenį Lietuvos švietimo ir kultūros įstaigose, versle ir kitose gyvenimo srityse. Į šį kvietimą atsiliepė daugiau kaip 230 institucijų, užregistravusių savo renginius Vokiečių kalbos dienų proga. Savo veiklas svetainėje užregistravusios įstaigos ir iniciatyvinės grupės iš projekto organizatorių gavo paketėlį su vokiška simbolika ir atributika, dovanėlėmis ir kitais smagiais bei netikėtais dalykais renginių dalyviams.

Vokiečių kalbos dienų projektą „Ö kaip vokiškai?“ inicijavo šios Lietuvoje veikiančios institucijos: Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe`s institutas, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK), Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD) ir Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba (ZfA). Iniciatyvos ir dienų organizatoriai tikėjosi, kad 2018 metais per Vokiečių kalbos dienas „Ö kaip vokiškai?“ visa Lietuva vėl prabils vokiškai!

Šių metų iniciatyvos „Ö kaip vokiškai?“ tikslas − didinti ir visuomenės sąmoningumą ir skleisti teigiamą žinią apie vokiečių kalbos naudą, iš tiesų sutelkė visą Lietuvą. Didelė vokiečių kalbai ir kultūrai skirtų renginių įvairovė rodo, kad Lietuvos žmonės domisi Vokietija. Pastaraisiais metais juntamas augantis susidomėjimas vokiečių kalba darželiuose, mokyklose ir suaugusiųjų mokyme. Norėdami dar labiau pabrėžti vokiečių kalbos vaidmenį Lietuvos švietimo ir kultūros įstaigose, versle ir kitose gyvenimo srityse, visi, neabejingi vokiečių kalbai, tame tarpe ir Jaunimo mokykla, prisijungė prie Vokiečių kalbos dienų iniciatyvos, savo renginį Der, die, das užregistravo projekto interneto svetainėje www.vokiskai.lt. Mokykloje išleistas stendas Die deutsche Sprache in Europa (Vokiečių kalba Europoje), pravesta viktorina Kennst du gut Deutschland? (Ar gerai pažįsti Vokietiją?), kurioje geriausiai pasirodę mokiniai – 10 B kl. mokinė Gabija Cybrenkova ir 7 kl. mokinys Entonis Jakštys – bei kiti viktorinos dalyviai buvo apdovanoti vokiška simbolika ir atributika, gauta iš projekto organizatorių. Vokiečių kalbos pamokoje vyko Power Point prezentacija tema Deutschland (Vokietija). Apibendrinant vykusį renginį mokykloje atlikta renginio refleksija.

Norisi tikėti, jog ši nauja, gražiai pradėta ir jau besitęsianti iniciatyva ir ateityje taps gražia kasmetine tradicija, populiarinant vokiečių kalbą Lietuvoje.

Vokiečių kalbos mokytoja metodininkė                                                                  Dalija Valaitienė